• "Çocukların, nasihatten çok iyi örneğe ihtiyaçları vardır."

  • "Çocuğa verilebilecek en güzel şey zamandır."

  • "Çocukta ruh ve beden eğitimi ve gelişimi beraber yürütülmelidir. " (İbni Sina)

  • "Anneler dua ettiklerinde çocuklarının çevresindeki zırhı görselerdi, duayı hiç bırakmazlardı" Hz.Muhammed

Copyright 2019 - Çocuk Eğitimi

Sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılan çocuklar çok daha başarılı raporu

Sanatsal ve kültürel faliyetlere katılan çocuklar daha başarılıRapor Ekonomik ve Sosyal Araştırma Enstitüsü (ESRI) tarafından derlenmiştir.

Okumadan tutun da  drama dersi uğraşıyla  daha çok  meşgul olabilen çok daha iyi özgeçmişe sahip çocuklar özellikle de kızlar büyük bir sosyal ve cinsiyet eşitsizlikleri ortaya çıkarır.

Bulgular,neredeyse on yıldır yaklaşık 20000 çocuğun ilerlemesini  izleyen İrlanda çalışmasında ortaya çıkan hükümetce finanse edilmesinde toplanan 3-5  ile 9-13 yaşları hakkındaki veriyi ortaya çıkarır.

Türünün ilki olan rapor, Sanat Konseyi adına Ekonomik ve Sosyal Araştırma Enstitüsü (ESRI) tarafından derlenmiştir.

Bulgular arasında; sık sık  okuyan, müzik. drama ya da dans derslerine katılan 9 yaşındakilerin 13  yaşa göre okul çalışmasıyla başa çıkma konusunda daha emin olmasıdır.13 yaşındakiler gibi onlar da daha mutludur ,daha az endişe,daha iyi akademik beceriler ve daha az sosyal -duygusal zorluklara sahiptir.

Sosyal uçurum , okulu erken bırakan annelerden ziyade muhtemelen onlara kitap okutan 50 kişisel bilgisayarı olan annelerinin  üçüncü seviyede eğitime sahip 3 yaş çocuklularını gösterir.

Devamını Oku

f t